Co warto wiedzieć o leczeniu zębów pod mikroskopem?

Wielu ludzi zmaga się dziś z próchnicą zębów, którą należy w jakiś sposób wyleczyć. Leczenie zęba pod mikroskopem Kraków jest jedną z nowoczesnych metod stomatologicznych.

Zalety leczenia stomatologicznego pod mikroskopem

Leczenie zębów pod mikroskopem jest jedną z wielu nowoczesnych metod, które są ostatnio stosowane w leczeniu stomatologicznym. Dzięki swojej precyzji, charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Zastosowanie mikroskopu pomaga dentyście zlokalizować i prawidłowo wyleczyć różne kanały zęba. Niestety, procedura ta nie jest tania, ale z pewnością tańsza niż usuwanie zębów i wymiana implantów.

W czym przydaje się mikroskop?

Dziś stomatolog, używając mikroskopu, może wykonywać kilka złożonych zadań i obserwować je z bardzo dużym powiększeniem. Daje to możliwość precyzyjnego działania w polu zabiegowym. Korzystając z tego typu sprzętu, można znaleźć wszystkie kanały prawidłowo, usunąć stary wypełniacz, opracować kanał doskonale, a następnie wypełnić go dokładnie i szczelnie. Lekarz może również zamknąć otwór w korzeniu lub dnie komory stomatologicznej.

Zastosowanie mikroskopów w stomatologii

Mikroskop w stomatologii jest stosowany przede wszystkim w endodoncji (leczenie kanałowe), chirurgii stomatologicznej oraz endodontycznej, a także w periodontologii, czyli zapobieganiu i leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej w jamie ustnej. Pomaga w precyzyjnym wycięciu wierzchołków korzeni zębów, w celu przeglądu ran poekstrakcyjnych lub w celu zlokalizowania złamanych fragmentów zębów podczas zabiegów chirurgicznych. Leczenie zęba pod mikroskopem Kraków jest również niezastąpioną pomocą w stomatologii zachowawczej, w leczeniu próchnicy.

Czy leczenie zęba pod mikroskopem jest bolesne?

Wszystkie zabiegi pod mikroskopem są bezbolesne, gdyż standardowo wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Komfort dla pacjenta i lekarza zapewniają takie rzeczy jak koferdamy. Jest to materiał izolacyjny wykonany z delikatnej lateksowej gumy, w którym ząb jest izolowany od środowiska jamy ustnej.

Sprawdź https://luxdentica.pl/

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*