Mezoterapia mikroigłowa – działanie

Mezoterapia mikroigłowa – czym jest i na czym polega?

Mezoterapia mikroigłowa jest jednym z najbardziej popularnych odmładzających jak również regenerujących zabiegów. Przebiega ona w bezpieczny oraz mało inwazyjny sposób. Dermapen lub roller zastępują zastosowanie strzykawki.

Mezoterapia mikroigłowa polega na wprowadzeniu do skóry rewitalizujących preparatów i witamin poprzez głębokie i gęste nakłucia na wybrane części ciała. Zwykle ten zabieg przeprowadza się na twarzy, szyi czy też dekolcie, ale także na ramionach, pośladkach i brzuchu. Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej przypomina obrotowy wałek z małymi igłami wraz z rączką albo większy długopis z nakłuwającą końcówką.

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje także koktajle posiadające w swoim składzie przede wszystkim kwas hialuronowy i inne składniki, w tym głównie witaminy: A, C oraz E.  Dodatkowo, do tego zabiegu stosuje się też bogatopłytkowe osocze. Ma ono regeneracyjne właściwości.

Mezoterapia mikroigłowa – efekty

Mezoterapia mikroigłowa przynosi efekty, ale nie są one zauważalne natychmiast. Zaleca się, aby wykonać serie zabiegów, dzięki którym będzie można dostrzec poprawę skóry strukturalną oraz funkcjonalną. Spośród najpopularniejszych efektów tego zabiegu można wyróżnić zwiększoną elastyczność oraz napięcie skóry i pogrubienie warstwy naskórka poprawiając jego funkcjonalność. Mezoterapia mikroigłowa ma także na celu ujedrnienie skóry, zniwelowanie blizn potrądzikowych, wygładzenie przebarwień bądź zmarszczek. https://visal.pl/

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*