Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz liczniejszym zainteresowaniem. Wyniki są naprawdę spektakularne również możemy je zobaczyć już po paru tygodniach stosowania. Bańki gumowe nie tylko uelastyczniają skórę pośladków lub ramion, ale też mogą wymodelować naszą sylwetkę, a przede wszystkim zniwelować cellulit – bańki gumowe na cellulit. Masaż wykonuje się także na dolegliwości bólowe mięśni i doskonale rodzi sobie w zniwelowaniem bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe jak wyglądają?
Bańki gumowe to odmiana baniek próżniowych, których sposób funkcjonowania, to zaciąganie tkanki pod powstałym ciśnieniem. Są one najczęściej wytworzone z gumy czy sylikonu, lecz ponadto możemy spotkać takie wytworzone ze szkła lub bambusa. Bańki gumowe na cellulit występują w rozmaitych rozmiarach, dzięki czemu możemy dobrać ich moc do wybranej przez nas partii ciała:

  • o średnicy 5-10 cm bańki gumowe dedykowane są do masażu większych partii uda czy brzuch
  • o średnicy 2-5 cm bańki chińskie gumowe świetnie sprawdzają się przy masażu ramion czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak stosować?

  • 1. Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra winna być poprawnie natłuszczona właściwymi preparatami do masażu lub zwykłą oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9 przyłóż do wyselekcjonowanej partii ciała i usuń nadmiar powietrza. Kształt który mają bańki chińskie gumowe pozwala koordynować z jaką bańka gumowa jest zasysana do ciała.
  • 3. Długość masażu jest uwarunkowany od partii ciała. Masaż bańką chińską winien trwać od 15 do 30 minut. Można go powielać nie częściej niż co 2-3 dni. Cała seria zawiera zazwyczaj około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt szybka moc wykorzystana przy masażu może spowodować powstanie krwiaków w miejscach delikatnych jak np. wetrze ud.

W jaki celu są stosowane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są bardzo skutecznym zabiegiem do konfrontacji z rozstępami czy cellulitem. Jest to technika nieinwazyjna i tania, dlatego coraz więcej pań ją stosuje. Bańki gumowe na cellulit są tanie, a masaż już po paru spotkaniach daje efekty. Dzięki niemu nasza cera staje się zrelaksowana i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna znikać. Masaż polepsza mikrokrążenie i niszczy tkankę tłuszczową, a cera staje się gładsza i silniejsza.
Bańki gumowe są także wykorzystywane w leczeniu dolegliwości bólowych. Niwelują bóle kręgosłupa, ale także zniwelują napięcie spowodowane siedzącym trybem życia. Masaż nie winien być robiony, u osób z wadami postawy.


Masaż bańką chińską w kierunkach medycznych możemy zastosować w:

  • dolegliwościach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • dolegliwościach mięśniowych;
  • dolegliwościach płucnych;
  • kłopotach ukrwienia danej strony.

Czy bańki gumowe na cellulit możemy wykorzystywać sami w mieszkaniu?
Zapewne tak, lecz przed zabiegiem powinniśmy się odpowiednio do niego przygotować. Oczyścić, osuszyć skórę, jak też właściwie ją nawilżyć olejkami kiedy np. jojoba, kokosowy. Bańki gumowe powinny zawierać temperaturę około 40 stopni, dlatego odpowiednio jest ją przed masażem namoczyć w ciepłej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednak powinno się pamiętać, by masaż zrobić zawsze w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa powinny być zaciągane w najniższym miejscu i okrągłymi ruchami masaż winien być kierowany ku górze. Miejmy na uwadze, że sam masaż nie zrobi cudów musimy zmienić przede wszystkim zwyczaje żywieniowe, aby efekty były faktycznie wyjątkowe.

Tags: