Stoły do rehabilitacji to główne wyposażenie każdego gabinetu rehabilitacyjnego. Bez niego trudno nam będzie realizować masaże. Natomiast jak wybrać stoły do rehabilitacji, tak żeby spełniły własne wymagania w 100%. Na samym początku należy zadać sobie pytanie do jakich zabiegów będziemy stosować stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich wykorzystanie. Stoły do rehabilitacji potrafimy użyć do masażu, terapii manualnej, pionizacji pacjenta czy jako kozetki. Powinno się też przeanalizować jaka grupa kobiet w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla kobiet starszych. Stoły do rehabilitacji podstawowy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego rodzaju stoły do rehabilitacji przeznaczone są do salonów, jakie drobią tylko i wyłącznie masaże na miejscu. Posiadają one trwałą i ciężką konstrukcję, oraz bogate dodatkowe wyposażenie. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny lub w najbardziej zaawansowany sposób za pomocą pilota. Warto również zwrócić uwagę na ilość segmentów, z jakich składają się stoły do rehabilitacji. Modyfikacja ich ułożenia daje bowiem nam większy komfort oraz wygodę działania oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, jakie posiadają np 3 części regulowane umożliwiają nam skuteczniejsze przygotowanie choregi, oraz wielki komfort w ciągu pracy. Do terapii manualnej doskonale sprawdzają się stoły do rehabilitacji, jakie posiadają od 5-7 łamań. Są one wyjątkowo praktyczne oraz zaawansowane. Stoły do rehabilitacji posiadają także specjalne wyposażenie. Są nimi np podłokietniki, które poprawiają komfort pacjenta, lecz także wycięcie na buzię w zagłówku. Jeżeli zabieg jest prowadzony na kręgosłup położenie pacjenta jest szczególnie ważne. Konstrukcja stołu jest także szczególnie ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej posiadają ją zawsze wzmocnioną. Jeżeli zamierzasz stoły do rehabilitacji przenosić między salami, tutaj konieczne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je samodzielnie przesunąć. Kółka możemy blokować na czas masażu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z pacjentem.
  • stoły do rehabilitacji| mobilne- jak sama nazwa pokazuje możemy je przewozić i zabieg wykonać w mieszkaniu pacjenta. Te stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 nie posiadają tyle funkcji, gdyż ich istotną właściwością jest niewielka waga, by szybko się go transportowało. Są one wykonane ze stabilnego antybakteryjnego materiału oraz szybko się je składa. Sporo z nich posiada specjalne pokrowce, tak żeby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji mobilne muszą być również stabilne w ciągu zabiegu, więc przed kupnem powinniśmy dobrze porównać modele.

Wybór w sklepach jest naprawdę ogromny. Stoły do rehabilitacji możemy zakupić w dobrych cenach, jednak im więcej| będą miały funkcji tym niestety cena będzie wyższa. Jednak dobór dobrego modelu winien być oparty o szczegółową analizę wszelkich dostępnych modeli i nabyty rozsądnie przez rehabilitanta.

Tags: