Maty do akupunktury są dedykowana do ucisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w w prawdzie taką samą rolę jak robiony masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są modne już od około 7 tys lat i pochodzi z tradycyjnej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na pewno nie zastąpi nam wizyty u doktora, ale wspomoże proces leczenia. Maty do akupunktury możemy sami wykorzystywać w mieszkaniu, natomiast winniśmy wybrać takie, które będą dla nas idealne. Jak wyszukać odpowiednie maty do akupresury? Na samym wstępie należy dodać, że wyróżniamy kilka rodzajów mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla początkujących. Kolce są ulokowane na macie w odstępach około 6 mm. Zrobione są one z tworzywa sztucznego, a ich końce są nieostre.
  • maty do akupunktury dla pań średnio zaawansowanych. Przede wszystkim kolce które też są zrobione ze sztucznego tworzywa są ostre i jest ich na macie o wiele więcej.
  • maty do akupresury dla pań zaawansowanych – wypustki w tym wypadku są zrobione z metalu, lub plastiku. Są bardzo szeroko ulokowane, dzięki czemu możemy odczuć niezwykle silne uczucie podczas masażu.

Igły nigdy nie uszkodzą ciągłości skóry. Maty do akupresury https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 nie muszą mieć jedynie igieł, mogą być również wyposażone w plastikowe koła na których znajdują się wypustki. Dla pań pierwszy raz je używających mogą wyglądać przerażająco. Jednak już po pierwszym masażu na takiej macie możemy zaobserwować jakie ma dobre efekty dla naszego zdrowia. Dodatkowe wyposażenia. Jeżeli chcesz poszerzyć swój zestaw do akupresury powinieneś kupić poduszkę do akupresury. Poprawi ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami należy zastanowić się czy nie jest warto kupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obydwie mają ten sam rodzaj kolców dostosowany do naszych upodobań.

Maty do akupresury mogą być zrobione z plastiku lub gumy, lecz też mogą być pokryte materiałem. Jeżeli chcemy je stosować w gabinetach fizjoterapeutycznych przez większa ilość ludzi to na pewno powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one łatwe w utrzymaniu oraz można je szybko zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny doskonale sprawdzi się w użytku domowym. Ostatnim czasem bardzo popularne są maty naturalne czyli stworzone z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, a jej rozmiar czy ma znaczenie? Wszystko zależy od tego na jakie części ciała ma być użytkowana. Jeżeli planujemy uciskać jeden konkretny punkt mata z wypustkami może być niewielka. Dzięki temu będziemy potrafili ja wynieść ze sobą do pracy czy na wyjazd. Nie musimy na niej jedynie leżeć, możemy też siedzieć lub stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, dlatego istotne by przed ich zakupem ustalić jakie części ciała mają być poddane zabiegowi. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same rezultaty terapeutyczne. Ich wybór powinien być uwarunkowany jedynie od naszych upodobań.

Tags: