Masz liczne infekcje, przechodziłeś Covid, a może wykonujesz sport wyczynowo. Potrzebny więc jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni siłę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych wspomaga w przywróceniu lub zachowaniu właściwej sprawność oddechowej. Dawno temu mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany głównie sportowcom. Oczywiście nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano przeprowadzać na nich prywatne terapie oddechowe, dostosowane do potrzeb danego chorego. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla kobiet długo leżących;
  • dla sportowców szczególnie w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które pracują głosem, jak np piosenkarze;
  • pacjenci po odbytych chorobach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go wykorzystywać:

  • kobiety w ciągu infekcji oddechowej;
  • kobiety z uszkodzonym bębenkiem lub w ciągu infekcji ucha;
  • u chorych z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie mamy rodzaje.? Możemy tutaj wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak również mechaniczny. Jak wiemy manualny jest o wiele tańszy gdyż regulacja przepływu powietrza nie jest automatyczna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo zbudowane są one wyjątkowo podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma też 3 różne kulki w trzech odcieniach, które pokazują przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o innej objętości powietrza. W ciągu wydechu nie mamy| żadnego oporu, Jednak w ciągu wdechu powinniśmy unieść kulki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej rozwinięty trenażer do oddechu manualny może mieć regulacje przepływu powietrza. Jednak wszystko tutaj uzależniony jest o rodzaju jaki stanie przez nas dopasowany.

Trenażer medyczny automatyczny jest mniejszy i w stosowaniu. Jego podstawową zaletą jest szansa wzięcia go ze sobą. Jest mały i zakończony ustnikiem. Funkcjonuje na podstawie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w innowacyjnych modelach możemy sami regulować. Przy wydechu nie ma oporu. W ciągu ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były szczególnie dynamiczne. Pamiętajmy jednak, że nawet taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą specjalisty. Nie zawsze każdy z nas rozumie jak je odpowiednio ustawić i jak długo na nim ćwiczyć w ciągu zajęć. Proponowane jest oczywiście wykonywanie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla kobiet rozpoczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeśli chcemy usprawnić naszą efektywność oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wówczas trenażer medyczny powinien być kupiony w profesjonalnym sklepie. Na pewno musi być automatyczny i my jako zawodnicy powinniśmy być pod opieką specjalisty. Trenażer do oddechu jest dostępny w hipermarketach specjalistycznych. Różnią się funkcjami jak i wagą, która może okazać się ważna przy jego wyborze. Ważne jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych realizował własne oczekiwania. Nie zawsze korzystnie jest kupować wybrany model, warto więc zasięgnąć najpierw opinii przed jego nabyciem.

Tags: