Na samym początku powinno się powiedzieć czym jest fizjoterapia metodą NDT-Bobath ?

Została ona wymyślona przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Stosowana jest ona raczej u małych dzieci, ale może być również praktykowana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów oraz poprawę napięcia mięśniowego. Zatem tak ważne jest żeby dobrać idealny stół do bobath, który będzie spełniał obrane przez nas zasady.

Stoły do bobatha występują jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, jednak teraz wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza terapia będzie opierać się na niemowlakach powinniśmy zakupić stół do bobath specjalnie dla nich. Łatwiej będzie się nam na nim robić zabieg. Wymiary leżanki są powszechne i mają 190 x 110 cm, które są dostosowane do pracy z niemowlakami. Stół bobath ma zazwyczaj antypoślizgowe nóżki, które zapewniają fizjoterapeucie stabilność podczas zabiegów. Tego typu stoły do bobatha są zazwyczaj jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. mają stalowe, mocne ramy, które są zwykle lakierowane proszkowo. Jeśli chodzi o materiał możemy ją osobiście wybrać. Stół bobath może posiadać kolor, taki który będzie pasował do naszego wnętrza. Jest to dosyć znaczący element naszego wystroju. Tapicerka musi posiadać pozwolenie UE. Tapicerka według warunków musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu.

Na normalną tapicerkę gwarancja wynosi 2 lata. Rzeczywiście są materiały typu premium, które są grubsze, a jakość pacjenta jest o wiele wyższy przy rehabilitacji. Charakteryzują się one przeważnie super powłoką przeciwbakteryjną, a wszystkie zanieczyszczenia są błyskawicznie z tego typu materiału zmywane. Stół do bobatha możemy zamówić w dowolnej konfiguracji, jednak tutaj na pewno kluczowa będzie wartość do zapłaty. Im lepsze wyposażenie tymże właśnie opłata będzie większa.

Możemy też nabyć stół bobath elektrycznie sterowany, który na pewno będzie cenowo droży, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, jaka jest kierowana automatycznie za pomocą pilota, pozwoli nam podnoszenie pacjenta w toku trwania rehabilitacji. Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele obszerniejszy i na pewno mniej stresujący. Stół do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 ma konstrukcję stalową, jaka daje wsparcie również możemy ją wybrać w kilku kolorach. Tapicerka i jej kolor również dostępny jest w kilku alternatywach do wyboru od podstawowego do materiałów premium. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Opcja ta jest idealna przy średnim lokalu i innych metodach pracy rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że przecięty stół bobath waży około 90 kg dlatego przesuwanie go może być uciążliwe, a złożenie go i ustawienie w pożądanej pozycji, jest niewątpliwie dużym walorem.

Stół do bobatha możemy dodatkowo doposażyć:

  • możemy zastąpić wielkość leżanki
  • wybrać kolor tapicerki i konstrukcji
  • nabyć pilota nożnego lub tradycyjnego
  • wieszaki na ręczniki papierowe

Praca z dziećmi przy terapii nie jest prosta, dlatego stół do bobatha powinien posiadać regulacje wysokości. Zazwyczaj w supermarketach komputerowych w których jest chyba najbogatszy ich wybór. Wybierając dobry dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zapoznać się z uwagami w internecie jak także z ocenami rehabilitantów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas korzystne gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długie lata. Jeśli posiadamy wątpliwości powinno się zadzwonić do sklepu lub do niego pójść, aby wypytać się o szczegóły.

Tags: