Polski stół do rehabilitacji to istotne wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego działać. Chory chce, żeby masaż czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób najbardziej przyjemny zatem tak szczególnie ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinien być dobrany nie tylko pod kątem chorego, lecz również żeby był funkcjonalny dla rehabilitanta, bo przecież on jest działając na nim sporo czasu. Na naszym rynku dostępnych jest znacznie stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest prawdopodobnie najlepiej zaawansowanym urządzeniem i niestety najdroższym. Natomiast jest coraz częściej kupowany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na wykorzystanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tu zasadnicza, gdyż jak wiemy stół przenośny nie będzie tak komfortowy i musi sprawnie się składać. Stół rehabilitacyjny przenośny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • łatwo się składa
 • posiada dodatkowe urządzenie do swobodnego transportu jak wózki.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • stabilna konstrukcja
 • duży komfort pracy
 • odpowiedni dla chorego
 • ustalana wysokość

Jeżeli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Przede wszystkim na regulację wysokości stołu. Jest ona niezmiernie istotna jeżeli chodzi o pracę i wykonywane zabiegi, a tym samym oddziałuje na odpowiedniejszą jakość rehabilitacji i umożliwia na krótszy powrót do sprawności. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama nazwa wskazuje będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może posiadać także regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi posiadać prądu i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, stanowi ona także dość przyjemna w użyciu.

Czy ilość elementów jakie posiada elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy rehabilitacjach? Oczywiście, że tak. Pomimo to rehabilitant powinien precyzyjnie określić obszar masaży realizowanych w gabinecie i do tego wyszukać dobry stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy dać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji i obciążenie, wielkość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinny być stabilny i łatwy w poruszaniu. Są one całkowicie duże dlatego wyposażone zostały w koła, które umożliwiają jego kierowanie. Oczywiście na czas zabiegu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie przesuwał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą znakomite dla dzieci, ale dla doświadczonych są one za małe i potrzebują mieć min 68 cm. Szerokość stołu korzystna to 100 cm ale dla pań starszych elektryczny stół do rehabilitacji| powinien mieć blisko 120 cm wtedy komfort chorego będzie znacznie większy. Poszukując doskonały stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i wartość, ale przede wszystkim na komfort pracy masażystę i chorego.

Tags: