Na samym wstępie powinno się wyjaśnić czym jest mata do akupresury z poduszką i jaka jest rozbieżność pomiędzy akupunkturą i akupresurą. Obie te metody pochodzą ze wspólnej koncepcji, ale różnią się od siebie w dużym stopniu. Akupunktura to nakłuwanie miejsc wskazanych na twarzy za pomocą igły. Przeważnie na starcie jest ona bolesna i może powodować powstawanie wybroczonów skórnych. Akupresura z kolei nie potrzebuje pomocy fachowca, jednak jest ona systematycznie z nią porównywana. Nauczenie się punktów energetycznych spośród których korzystamy w czasie masażu nie jest dosyć łatwe.
Mata do akupunktury z poduszką jak ją wykorzystywać? Dużo z nas na co dzień używa takiej maty przy codziennych czynnościach np praca przy komputerze. Ale taka mata do akupresury z poduszką umożliwia na masaż trudno dostępnych miejsc na ciele. Poduszka stanowi wspaniałe podparcie kręgosłupa szyjnego i jest zawarta w komplecie. Mata do akupunktury z poduszką sesje na niej powinny dokonywać się systematycznie. Najlepiej jeśli używamy niej systematycznie, i każda sesja trwa około 30 minut. Fajnie jest jeśli jesteśmy w stanie wykorzystać – mata do akupresury z poduszką w codziennej czynności. Wędrując do biura zabieramy ją ze sobą i siedzimy na niej przez większość etapu pracy. Mata do akupunktury z poduszką dla początkujących może stać się nie lada wyzwaniem, lecz z czasem przyzwyczaimy się do wypustek i będziemy potrafili na niej pozostawać mnóstwo czasu. Dlatego takie maty są przygotowane z wypustek z plastiku dla początkujących i kolców metalowych, które niestety są bardziej dokuczliwe dla zaawansowanych. Poduszkę możesz użyć osobno do stymulacji zakończeń nerwowych na niewielkim odcinku. By uzyskać pełny efekt rozluźnienia, dobrze zainwestować jednak w całą matę. Mata do akupunktury z poduszką używana często może powodować zniwelowanie migren, bóli stawów, i nawet skórki pomarańczowej. Dobrze sprawdza się w niwelowaniu stanów depresyjnych i rywalizacji z bezsennością. Tego typu terapia jest coraz niezwykle znana zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, jednak u nas też coraz więcej ludzi z niej korzysta. Mata do akupresury z poduszką jest prosta i umiemy wziąć ją w jakiekolwiek pomieszczenie. Łatwo się zwija i mało miejsca.

Mata do akupunktury z poduszką jest przeważnie pokryta naturalną bawełną , a kolce są antyalergiczne, wiec każdy może śmiało z niej korzystać na zajęcia powinniśmy posiadać swoja własną matę, chociaż pokrowce są zdejmowane, dzięki czemu bez kłopotu potrafimy zadbać o czystość. Mata do akupresury z poduszką jak można zacząć ją wykorzystywać? Na starcie powinniśmy położyć się na niej w luźnym ubraniu. Regularne zwiększaj czas używania maty po przyzwyczajeniu się do niej. Początkowo może być wyczuwalny pewien ból. Błyskawicznie jednak zauważysz, po kilku sesjach dobre działanie maty na twój organizm. Warto ją wykorzystywać samemu czy pod okiem specjalisty.

Tags: