Żeby dobrać korzystne stoły elektryczne do masażu powinniśmy zwrócić uwagę na dużo jego funkcji. Powinno się na nim pracować wygodnie rehabilitantowi ale też chory winien poczuć się dobrze. Stół do masażu to potrzebne wyposażenie każdego gabinetu. Wszak jego nabycie nie jest proste. Powinno się wziąć pod uwagę dużo parametrów jak powierzchnię, regulację także jego ciężar. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka całego salonu, a nawet kliniki, więc powinno się dobrać model, jaki będzie się doskonale prezentował. Stół do rehabilitacji powinniśmy normalnie podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i przenośne. Stół do masażu, jaki jest przenośny powinien posiadać sporo udogodnień, aby swobodnie można było go spakować i przetransportować. Powinien posiadać pokrowiec, ażeby nie pobrudził się nam w momencie przejazdu. Niewątpliwą korzyścią będzie jego waga im lżejszy tymże korzystniejszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne świetnie sprawdzają się wśród rehabilitantów, jacy wykonują zabiegi w domach klientów także często muszą go transportować. Cena takiego stołu jest też mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić normalnie na trzy części

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą ważna zaletą, która mają stoły elektryczne do masażu to ustawienie wysokości w sposób stały lub skokowy. W pierwszym modelu- ciągły wysokość dostosowana jest dowolnie, w każdym możemy zatrzymać stół na optymalnej dla nas wysokości nawet w czasie zabiegu. Stół do rehabilitacji powinien posiadać odpowiednią ilość segmentów. Zmiana ich ustawienia pozwala bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Odpowiedniejsze przygotowanie pacjenta pozwala bowiem izolację danych obszarów ciała oraz przygotowywanie odpowiednich mięśni.

Stół do masażu i rehabilitacji powinien być również pokryty takim materiałem, by można było go łatwo czyścić. Jeśli stół do masażu jest używany w gabinecie, a my jako pracodawcy chcemy dobrać taki, aby pasował do naszego lokum to oczywiście są one w wielu kolorach. Miejmy na uwadze jednak, by dobrać odcień i obicie, które jest odporne. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy dobrać w należytym odcieniu, aby komponowały się doskonale z naszym gabinetem. Miejmy na uwadze, że taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Ważna jest też wysokość stołu, która powinna być regulowana, nie tylko dla osoby na zabiegu lecz przede wszystkim dla rehabilitanta. On właśnie spędza nad nim mnóstwo godzin i musi czuć się wygodnie.
Stoły elektryczne do masażu wielkość oraz obciążenie
Minimalna wielkość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to około 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej osoby dorosłej. Podobnie sytuacja prezentuje się z obciążeniem stołu. Musimy znać jakich chorych będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu pożądany w czasie pracy rehabilitanta, więc warto poświęcić nieco czasu, by wyselekcjonować najdogodniejszy dla nas.

Tags: