Wałek lyapko bez niklu jest wykorzystywany na wiele rodzajów i działa na dużo sfer twojego ciała. Wałek lyapko pełni funkcję pobudzającą (czas użytkowania lyapko wałek do twarzy bez niklu to około 7 min) i relaksacyjną (czas użytkowania wałek lyapko to jakieś 15 min) Natomiast można je również używać zgodnie z własnymi oczekiwaniami, żeby osiągnąć oczekiwane efekty. Lyapko wałki stosowane są w gabinetach rehabilitacyjnych na początku zabiegu, by przygotować organizm pacjenta, lub by rozluźnić mięśnie po masażu czyli na zakończenie. Lyapko wałek do twarzy bez niklu są powszechnie stosowane do masaży dynamicznych. Wałek lyapko pojawia się w wielu rozmiarach, dlatego umiemy go używać na każde miejsce na ciele. Do masażu twarzy doskonale sprawdzi się tutaj lyapko wałek do twarzy bez niklu, na duże części ciała jak uda czy ramiona możemy użyć duży wałek lyapko bez niklu. Różnią się one nie tylko wielkością, lecz także rozstawem igieł. Jest to dosyć ważne w doborze prawidłowego aplikatora dla chorego. Lyapko wałki https://med-store.pl/aplikatory-wieloiglowe-lyapko/walki-lyapko/30/132 są bardzo proste w użytkowaniu i po terapii fizjoterapeutycznej możemy z nich korzystać samodzielnie.
Wałek do masażu lyapko jakie są zalety jego stosowania:

  • rozluźnienie dużych napięć mięśniowych;
  • zmniejszenie lub całkowite zlikwidowanie bólu głowy, karku;
  • przyspieszenie regeneracji tkanek,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry

Lyapko wałek do twarzy bez niklu przeciwwskazania:

  • ciąża
  • zmiany skórne
  • podejrzenie nowotworu
  • w momencie miesiączki

Wałek lyapko jakie mamy kształty oraz do których części ciała warto jest go używać: Niewielki lyapko wałek do twarzy bez niklu – znakomicie nadaje się do twarzy, lecz również do miejsc ciężko dostępnych jak np staw kolanowy. Bardzo dobrze sprawdza się również na mniejszych pacjentach. Wałek do masażu lyapko średni. Tego rodzaju wałki mają największe zagęszczenie igieł, dlatego ból w momencie masażu może być szczególnie wyraźny. Nadaje się doskonale do masaży twardych powierzchni jak łydki czy ramiona. Wałek lyapko duży. Umiejscowienie igieł jest jest mniejszy niż w średnim. Nadaje się na większe części ciała jak brzuch czy pośladki. Jego działanie jest równie intensywne jak pozostałych. Ból przeżywany w okresie masażu jest jednak lżejszy niż w średniego – wałek lyapko bez niklu.
Lyapko wałki jakie są odczucia podczas zabiegu?
Na samym początku ogromniejsza grupa osób czuje kłucie, a panie o mniejszym zakresie bólu dość nieprzyjemny ból, szczególnie w miejscach znaczniejszych zmian patologicznych.

Z czasem czucie bólu robi się mniejsze, gdyż przyzwyczajamy się do masażu. Jest to moment, kiedy pierwsze, powierzchowne napięcia już minęły i dochodzi do rozluźnienia napięć umiejscowionych nieco głębiej. Cała terapia trwa mniej więcej 2 tygodni i powinna być przeprowadzana systematycznie. Bardzo pozytywnie działa na poziom skóry oraz nastawienie. Po tym czasie powinno zrobić się przerwę około tygodnia, by później powrócić do masażu – lyapko wałek do twarzy bez niklu. Masaż jest niezwykle przydatny i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fizjoterapeutów.

Tags: