Stół rehabilitacyjny z pilotem to podstawowe wyposażenie gabinetów rehabilitacji, bez którego trudno jest przeprowadzać fizjoterapię pacjenta. Na rynku osiągalnych jest dużo modeli stołów, które służą do różnego typu terapii, a ich struktura odpowiada konkretnym potrzebom, by odciążyć fizjoterapeutę w momencie przeprowadzania zabiegu. Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest chyba najczęściej potrzebnym stołem wśród rehabilitantów. Funkcja za pomocą pilota zmiany wysokości jest konieczna, jeżeli często podczas zabiegów musimy opuszczać i podnosić pacjenta. Nie musimy wtedy przerywać rehabilitacji tylko w przebiegu delikatnie podnosić leżanką. Stół rehabilitacyjny z pilotem wspaniale sprawdzi się warunkach jak z gabinetu korzysta, kilku masażystów. Rozumiemy, iż każdy z nich ma własne zasady pracy i będzie mógł szybko dostosować wysokość do osobistych potrzeb. Dla komfortu specjalisty i pacjenta stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym został zaopatrzony w elektryczną regulację wysokości w normach 41-105 cm. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath jest to stół jakości premium, dzięki czemu obicie jest antybakteryjne jak również odporne na zabrudzenie. Ma również zagłówki z podnoszącym komfort wycięciem na buzie i wygodne podpórki na dłonie.

Jak rozumiemy stół rehabilitacyjny z pilotem jest dostępny w wielu opcjach kolorystycznych. Materiał powinien odpowiadać kolorystycznie wnętrzu kliniki. Rama na jakiej wspiera się stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest niezwykle solidna i też może mieć różne odcienie. Malowana jest ona proszkowo, a dobór tonów jest niewątpliwie spory. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową jest zaopatrzony w kąta przechylenia zagłówka od -70° do 40° oraz 2-częściowy zagłówek z podłokietnikami opuszczanymi względem ich centralnej części. Stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym może być też zaopatrzony w funkcje fotela. Tylna cześć stołu może być poodnoszona pod katem 90 stopni. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath może być też zaopatrzony w elektryczna regulację środkowej części leżanki, którą możemy wznieść na wybraną przez nas wysokość. Oczywiście stół rehabilitacyjny z pilotem może posiadać te dwie funkcje jednocześnie.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości podstawowe wyposażenie:

  • opuszczane kołka, dzięki tej funkcji stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową możemy przewozić w odpowiednie dla nas miejsce bez ogromniejszego kłopotu
  • stół rehabilitacyjny z pilotem jest stabilny i niepodatny na wielkie obciążenia, dzięki czemu podczas robienia rehabilitacji stół się nie ugina
  • stół rehabilitacyjny z pilotem bobath posiada podział leżanki na kilkanaście części w zależności od swoich upodobań. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową winien jak najwięcej łamań, dlatego tu lepiej wziąć pod uwagę stół 5 lub 7-częściowy.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości w wielu formach i cenach. Dlatego wybierając dobry stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym winniśmy zwrócić uwagę na przyzwyczajenia fizjoterapeuty. Oczywiście powinno się dodać im więcej funkcji tym cena niestety będzie wyższa. Warto natomiast mieć na uwadze aby stół rehabilitacyjny z pilotem był wysokiej klasy, świadczy to również o naszym gabinecie.

Tags: