Bańki chińskie masaż twarzy jest niezwykle rozpowszechniony w w Polsce. Musimy też spotkać się z definicją „facial cupping” , jednak aby masaż przynosił efekty należy go robić systematycznie i jeżeli nie posiadamy żadnych przeciwwskazań. Bańki chińskie do twarzy mają kształt grzybka, a główne wzmianki o nich umiemy wyszukać już w starożytnym Egipcie. Bańki chińskie masaż twarzy jego wersją może być znany masaż Kobido. Bańki chińskie na twarz w momencie masażu stosuje się jednak specjalne akcesoria – nie mają one zaworu, a podciśnienie uzyskuje się dzięki stworzeniu efektu wyssania poprzez wciśnięcie bańki. Wywołane są one ze określonej gumy. Masaż rozluźnia mięśnie, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Bańki chińskie do twarzy umożliwią nam się zrelaksować, a dzięki temu, że napięcie na twarzy w okresie masażu zmniejsza się. Nasza twarz robi się promienna. Bańki chińskie na twarz jak korzystać? Na samym wstępie powinniśmy odpowiednio zmyć makijaż. Możemy do tego wykorzystać mleczko do demakijażu lub inne dostępne na rynku preparaty. Musimy też wykorzystać piankę lub tonik, aby nasza skóra miała odpowiednie PH. Cerę winno się właściwie nawilżyć, aby bańki mogły się po niej ruszać płynnie. Do tego zabiegu możemy używać równe skoncentrowane balsamy, które w okresie masażu wchłonie nasza skóra. Bańki chińskie do twarzy na samym wstępie wykorzystuje się je w taki sposób aby zachęcić prace kluczowych naczyń limfatycznych. W następnych etapach bańki chińskie na twarz używa się od środka do zewnątrz tak aby odprowadzić nadmiar limfy. Czoło i skronie masujemy okrężnymi ruchami. Po zabiegu skóra jest nieco zarumieniona. Dzieje się tak, gdyż mocno pobudzamy krążenie krwi w tych partiach. Jeżeli podczas zabiegu czujesz ból powiedz, aby lekarz podniósł troszkę bańki tak, aby dostało się do niej powietrze. Nie winnaś już później odczuwać dyskomfortu. Bańki chińskie masaż twarzy https://med-store.pl/pokaz-produkt/banka-gumowo-szklana-do-masazu-prozniowego-twarzy-15-cm-1-szt/2944 zwykle trwa od 30 do 60 minut – w zależności od masowanego obszaru, cery pacjenta oraz takich działań dodatkowych, jak masaż relaksacyjny po zabiegu.
Bańki chińskie na twarz jakich wyników możemy się spodziewać po ich używaniu:

  • zniwelowanie zmarszczek
  • Wpłynie na poprawę elastyczności i sprężystości cery,
  • Poprawi koloryt,
  • Pobudzi fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny,
  • Poprawi ukrwienie tkanek

Efekty dostępne są już po około 1,5 miesiącu używania. Bańki chińskie masaż twarzy możemy zrobić około 2-3 razy w tygodniu. Częstotliwość winna być dopasowana do indywidualnej wrażliwości cery. Raz w tygodniu, po zakończonym zabiegu, można włożyć maskę, która jeszcze podtrzyma rezultatów masażu.

Bańki chińskie do twarzy kto nie powinien ich stosować.?

  • cera naczyniową
  • żylaki oraz choroby układu krążenia,
  • różnego rodzaju nowotwory,
  • schorzenia zakaźne,
  • w czasie menstruacji

Jeśli już zdecydujemy się na bańki chińskie na twarz musimy założyć, że ich stosowanie daje efekty, jednak musimy na nie poczekać. Warto jest przeważnie wykonać zabieg relaksujący po masażu, abyśmy mogli czuć się w całkowicie odprężeni.

Tags: