Najbardziej potrzebnym sprzętem w pracy rehabilitanta jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii winien być efektywny i wygodny także dla pani masującej jak i tej przeprowadzającej zabieg.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki wybrać na co zwrócić uwagę?
Nabywając stół stacjonarny do masażu powinno się skupiać się podstawowym założeniu, które dla każdego spośród nas na pewno będzie inne. Jeśli zabieg jest twoją hobby i będzie wykonywany niekiedy nie jest ci potrzebny luksusowy i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Ale jeśli każdego dnia przyjmujesz na nim pacjentów powinieneś starannie pomyśleć jaki stół do fizjoterapii zakupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najpopularniejsze będą stoły do masażu mobilne, które szczególnie pozbawione są automatyki, bowiem jest ona ciężka. Więc taki stół do fizjoterapii możemy kupić już w cenie 2 tys, złotych. Powinien on mieć pokrowiec do noszenia, prosto i szybko się składać. Jego waga jest także bardzo lekka, dzięki czemu potrafi go każdy łatwo przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już inna rzecz. Mogą one dochodzić cenowo aż do kilkunastu tysięcy. Niektóre spośród nich są w pełni automatyczne – siedzenie i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Inne natomiast są pół automatyczne. Dostosowujemy je za pomocą siłowników, które znajdują się się na spodzie stołu. Najtańszą wersja będzie tu stół stacjonarny do masażu, który posiada regulowaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki materiał kupić?
Mogą być one wyprodukowane z drewna albo z metalu. Aluminiowe stoły są zwykle lekkie, dlatego doskonale będą się sprawdzały jako stoły przenośne. Stół do fizjoterapii z drewna to przede wszystkim piękny kształt i prostota .Takie stoły idealnie sprawdzają się więc w formie stacjonarnej.

Stół do rehabilitacji o właściwej wielkości to niezastąpiony sprzęt każdego fizjoterapeuty. Działa przy nim przez wiele godzin i| by nie obciążać bardzo odcinka lędźwiowego na wysokość powinna być regulowana. Jest to konieczne do przeprowadzenia doskonale zabiegu. Szerokość materaca jest także czymś bardzo ważnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien mieć szerokości węższej niż 60 cm, ale dodatkowo za znacznie bardziej wygodne i powszechne uważa się, stoły minimum 70 cm. Jeżeli chodzi o komfort pacjenta stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może posiadać nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na ż100% o wiele milej niż na leżance o szerokości 60 cm. Przy masażach buzi czy nóg liczy się ergonomia i bezpośredni dostęp do normalnych części ciała. Uwagę warto zatem zwrócić na obecność regulowanych elementów pozwalających na ułożenie ciała mężczyzny w pozycji komfortowej również dla niego, jak i dla specjalisty. Dobrze dobrany stół do fizjoterapii nie jest to| na pewno wybór szybki. Najlepiej zasięgnąć informacji w specjalistycznym sklepie, gdzie sprzedawca doradzi nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej użyteczny.

Tags: