Ktokolwiek z nas na pewno spotkał się z pojęciem akupresury. Jest to technika, która wywodzi się z Azji. Akupresura, inaczej nazywana także jako bezigłowa akupunktura, jest stosowana w leczeniu schorzeń i dolegliwości różnorodnego pochodzenia. Mata do akupresury na kręgosłup ma na celu wykonanie delikatnego ucisku na pojedyncze części ciała. Przeważnie stworzona jest z wypustek plastikowych lub metalowych ( dla bardziej zaawansowanych aby pod wpływem ciężaru odpowiednio uciskać wyselekcjonowane części ciała. W współczesnym świecie są dostępne specjalne maty, które możemy używać samodzielnie w mieszkaniu na różne dolegliwości jak:

  • mata do akupresury na brzuch
  • mata do akupresury na ból głowy
  • mata do akupresury na cellulit
  • mata do akupresury na kręgosłup
  • mata do akupresury na migreny

Mata do akupresury na brzuch jej głównym działaniem jest wzmocnienie dobrych punktów na brzuchu za pomocą wypustek. Chcąc zmienić kondycję skóry na brzuchu ją ujędrnić mata się do tego idealnie nadaje. Mata do akupresury na brzuch stosowana jest często przy takich dolegliwościach jak wzdęcia, zaparcia, zgaga. Mata do akupresury na ból głowy potrafi być używana bez zaleceń lekarskich. Mata do akupresury na migreny poprawia krążenie krwi, dzięki czemu ma to nadzwyczaj optymistyczny wpływ na bóle głowy. Mata do akupresury na ból głowy umożliwia na rozluźnienie mięśni oraz zmniejszenie napięcia w obszarze szyi. Mata do akupresury na migreny https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 uwalnia oksytocynę, dzięki temu poprawi nasze nastawienie i uśmierzy ból. Można również kupić zagłówek do akupresury, która stymuluje obszar karku, natomiast nie jest to warunek konieczny, żeby sama mata do akupresury na ból głowy przynosi pożądane efekty.

Mata do akupresury na cellulit – cellulit jest wywołany zmianami strukturalnymi w podskórnej warstwie tłuszczu i nie może zniknąć bez masowania warstw wewnętrznych. Może przytrafić się każdemu z nas bez względu na masę. Mata do akupresury na cellulit i masaż nią pomoże: pobudzić układ limfatyczny, polepszy krążenie krwi, ujędrni i wykończyć skórę. Mata do akupresury na kręgosłup świetnie sprawdza się w wleczeniu dyskopatii, jednak także z bólami kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Przedstawia się, że jakiś 25% osób do 40 roku życia ma z nim problem. Mata do akupresury na kręgosłup ułatwi nam w potyczce z rwą kulszową czy uszkodzeniami dysku. Czas automasażu dostosuj do prywatnych możliwości. Perfekcyjna mata igłowa na ból zlokalizowany w odcinku lędźwiowym toż niewielki aplikator lub poduszka do akupresury, które doskonale dopasowują się do krzywizn kręgosłupa. Nogi winnym być w tym| okresie trochę zgięte. Którakolwiek z opisanych mat ma swoje wartości. będziemy je używać na pewno po kilku tygodniach zaobserwujemy pożądane rezultaty. Musimy również w okresie pierwszych zajęć zapytać fachowca jakie pozycje i jak najkorzystniej jest używać mata do akupresury na brzuch czy mata do akupresury na cellulit. Nie jest to jednak niezbędne, ponieważ możemy sami zobaczyć filmiki na internecie i razem z innymi wypróbować terapie w domu.

Tags: